Pięciogwiazdkowy hotel Bellevue

położony w zatoce Čikat i otoczony prastarym lasem sosnowym, posiada nagrodę najwyższego poziomu. Pod koniec XIX wieku Čikat został uznany za „miejsce lecznicze” ze względu na specyficzny mikroklimat, co czyni go szczególnie popularnym wśród wiedeńskiej arystokracji.

Dziś ta tradycja jest kontynuowana w Bellevue Spa Clinic and Spa Garden, oferującym szereg innowacyjnych programów odnowy biologicznej opartych na koncepcji „spowolnienia starzenia” i zabiegów kosmetycznych przy użyciu znanych na całym świecie marek kosmetycznych, w tym spersonalizowany wybór masaży i treningów fitness. To idealny wybór na relaks i regenerację sił — a przed hotelem znajduje się plaża z Białą Flagą.

Wszystkie te hotele używają w swoich restauracjach świeżych, lokalnych, sezonowych, certyfikowanych ekologicznie i autentycznych składników, takich jak domowa oliwa z oliwek, ser owczy, jagnięcina, mięso boškarin, ryby i skorupiaki.Nie są to jednak jedyne zrównoważone wybory. Zaledwie 6,4 km od miejscowości Mali Lošinj, w zacisznej okolicy otoczonej sosnami i drzewami oliwnymi, znajdują się Eco Apartments Zabodarski, które wykorzystują energię słoneczną. Plaża znajduje się niecałe 400 metrów od hotelu, a obok właściciela znajduje się niewielka ekologiczna farma, w której produkuje się dżemy i soki.

Kemping i glamping są również dostępne w kilku miejscach na Lošinju. Kemping Čikat posiada liczne nagrody za doskonałość i innowacyjność oraz posiada certyfikat ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskiem. Ma plażę Biała flaga, rowery do wynajęcia i kilka lokali gastronomicznych oferujących lokalne przysmaki. miasto i wyspa w jednym

Poznaj naturalne piękno i przyrodę Lošinj

Odwiedzanie Lošinja bez poświęcania czasu na podziwianie jego dzikiej przyrody, różnorodności biologicznej i wspaniałych naturalnych krajobrazów może być prawdziwym przestępstwem. Żadna wycieczka na Lošinj nie jest kompletna bez wyprawy na delfiny i wizyty w Centrum Ratownictwa Żółwi Morskich. Instytut Blue World na wyspie jest ośrodkiem badawczym, ochronnym i edukacyjnym, który koncentruje się na środowisku morskim, a w 2014 r. utworzono obszar zoologiczny

Natura 2000 Cres-Lošinj, aby chronić lokalne zagrożone gatunki, w tym ponad 200 delfinów butlonosych na wyspie, żółw morski karetta , śródziemnomorska endemiczna trawa morska (Posidonia oceanica), biocenozy koralowe i miejsca gniazdowania pospolitego kudłatego. Eksperci Instytutu opowiedzą o fascynującym życiu delfinów butlonosych i zabiorą w miejsca, w których często można je spotkać. Jest też coroczny Dzień Delfina, zarówno zabawny, jak i edukacyjny, a wkrótce zostanie ukończone nowoczesne, interaktywne Muzeum Morskie.

Najlepszym sposobem na podziwianie naturalnego piękna Lošinja jest spacer, jazda na rowerze lub piesze wędrówki. Broszura Promenady i Ścieżki, dostępna w biurze turystycznym, zawiera mapy 250 km szlaków obejmujących cały Lošinj i niewielką część wyspy Cres, z dokładnymi czasami przejścia. Televrin, wysoki na 588 m, jest najwyższym szczytem 10-kilometrowego grzbietu górskiego

Osorščica i zapewnia spektakularne widoki na wybrzeże i lasy. Można do niego dotrzeć kilkoma szlakami pieszymi i wymagającą ścieżką rowerową, która zaczyna się na kempingu Preko mosta we wsi Osor. Istnieje również malownicza ścieżka nadmorska z Mali Lošinj do Čikat, przechodząca przez park leśny Čikat, ale uważaj, w niektórych miejscach jest wąska, ze stromym spadkiem do morza!

Warto również oddać hołd legendarnej bioróżnorodności wyspy i jej sławie botanicznej, odwiedzając Ogród Delikatnych Zapachów Lošinj na zboczu wzgórza, szkółkę ziół leczniczych na wyspie. Tutaj wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą o roślinach na wyspie i ich właściwościach leczniczych. Wokół rozsiane są uroczo chybotliwe krzesła i stoły, widoki i zapachy są niesamowite, a także domowe potrawy i produkty do kupienia lub delektowania się nimi.

Wyspa żyjąca przez wieki

Na Lošinju można znaleźć kościoły, renesansowe budynki i starożytne ruiny, a także bardziej nowoczesne atrakcje kulturalne. Kościół św. Marcina jest najstarszą budowlą w Mali Lošinj i został zbudowany w dużej mierze między 1450 a 1490 rokiem, chociaż od tego czasu miała miejsce pewna przebudowa. Możesz również odwiedzić Muzeum Lošinj w Pałacu Fritzi, aby poznać historię miasta i podziwiać sztukę współczesną w załączonej galerii.

Istnieje również Muzeum Apoksyomenosa, które skupia się na rzeźbie Apoksyomenosa, greckiego sportowca, która pochodzi z II lub I wieku pne i została wydobyta z wód Lošinj w 1999 roku. Replikę można zobaczyć w Historycznym Lošinju Park Podwodny, otwarty tylko dla doświadczonych nurków lub w towarzystwie jednego! W tej atrakcji znajdują się podwodne eksponaty związane z historią Lošinj, w tym kotwice z IV i V wieku oraz armaty weneckie.

Aby zapoznać się z nieco nowszą historią, odwiedź Centrum Interpretacji Żeglarstwa i dowiedz się więcej o morskiej historii tego obszaru podczas zwiedzania Nerezinac Lugger, żaglówki odrestaurowanej tak, aby przypominała lokalne XIX-wieczne statki lugierów. Wrześniowi goście odwiedzający wyspę mogą cieszyć się trwającym miesiąc festiwalem Lošinj Sails Around the World, który świętuje złoty wiek Lošinj w połowie XIX wieku i obejmuje pokazy umiejętności budowy statków i sieci.Warto również odwiedzić miasto Osor z pozostałościami starożytnych murów i fortów oraz imponującą kolekcją archeologiczną. W jego ogrodach i parkach znajdują się ruiny starożytnych willi i klasztorów, pokazy sztuki współczesnej oraz wiele wydarzeń kulturalnych w okresie letnim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pięciogwiazdkowy hotel Bellevue”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.