Walka ze stresem nie jest banalna – pomoc profesjonalistów

W czasach, kiedy jesteśmy zabiegani i nieprzerwanie do czegoś zmierzamy stres jest nieunikniony. Prawda jest jednak taka, że jego niewielka dawka nie funkcjonuje na nas w żaden ujemny sposób. Sytuacja się jednakże zmienia, kiedy żyjemy w ciągłym stresie, nie radzimy sobie z nim, a co gorsza zaczyna on mieć wpływ nie jedynie na nasze samopoczucie, niemniej jednak również na zdrowie. Jeżeli sobie nie radzimy ze stresem i jest on dla nas coraz znacznie większym ciężarem wtedy możemy skorzystać z oferty szkoleniowej. Trening radzenia sobie ze stresem jest niezmiernie solidnym rozwiązaniem, bo, zezwala on rozpoznawać znaki pojawiającego się stresu nie jedynie u siebie, lecz też u osób trzecich. Dodatkowo na treningu poznajemy metody radzenia sobie ze stresem, a również sposoby unikania stresujących sytuacji – tu pomoże jak radzić sobie z atakami paniki. Na większości treningach radzenia sobie ze stresem mamy do czynienia nie wyłącznie z samymi wykładami.

Trening taki wzbogacony jest o warsztaty, a także o ćwiczenia np. relaksacyjne, jakie są niebezużyteczne w walce ze stresem. Jeżeli twierdzisz, iż stres Cię pożera w każdej sytuacji oraz ewidentnie dominuje on nad tobą taki kurs z pewnością Tobie pomoże. Psychiatra może zalecić choremu jedną z odmian terapii krótkoterminowej. Możliwe są terapia kognitywna, behawioralna, poznawczo – behawioralna oraz poznawczo – analityczna. Wszelkie z nich są korzystne w leczeniu depresji. Wybór rodzaju leczenia terapii może zależeć od tego, jaki jest dostępny sposób w miejscu gdzie mieszka pacjent, jednak też, jaki rodzaj w najwyższym stopniu pasuje do jego choroby.

Kompetencja terapeuty jest tak samo znacząca jak rodzaj stosowanej terapii. Terapeutą ma prawo być lekarz, pielęgniarz lub psycholog. Terapia poznawcza ma niesłychanie dużo zalet. Jej kluczowym celem jest praca nad reprezentatywnym depresyjnym myśleniem. W jej trakcie pacjent ma prawo być poproszony o opowiedzenie o negatywnych myślach. To pomoże mu odkryć w jak nierealistyczny negatywny sposób myśli. Terapeuta ma prawo mu pomóc przekształcić depresyjne myślenie w ciągu kilkunastu sesji. Udaje się to szczególnie w depresji lekkiej i umiarkowanej. Może przynieść lepsze korzyści niż leczenie farmaceutyczne. Postać, jaka cierpi na depresję powinna w związku z tym podejść do terapii poznawczej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Walka ze stresem nie jest banalna – pomoc profesjonalistów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.