Ogólne obowiązki pielęgniarek Co robią pielęgniarki?

Są one stale monitorowanie i ocenianie pacjentów, pielęgniarki muszą być inteligentne, adaptacyjne, wykształcony i wykwalifikowany w krytycznym myśleniu. Obowiązki pielęgniarek obejmują koordynację z wielu specjalistów w celu zapewnienia, że ich pacjenci są odpowiednio na drodze do odzyskania.

Dzięki różnym rodzajom opieki, możliwości pielęgniarki wykraczają poza stereotypowe wyobrażenia; podczas gdy wiele osób wyobraża sobie pielęgniarki ubrane w lekarski fartuch i biegające po szpitalu, pielęgniarka może występować w wielu postaciach.W szczególności, oto niektóre z rzeczy, które pielęgniarki robią w typowym dniu:

Przeprowadzają badania fizykalne zbieranie szczegółowego wywiadu zdrowotnego Wysłuchiwanie pacjentów i analizowanie ich potrzeb fizycznych i emocjonalnych Udzielanie pacjentom porad i edukacji w zakresie opieki zdrowotnej Koordynowanie opieki z innymi dostawcami usług zdrowotnych i specjalistami

Być na bieżąco z postępem w zakresie opcji opieki zdrowotnej, leków i planów leczenia

Pobierać krew i wykonywać inne badania związane z ochroną zdrowia Sprawdzać parametry życiowe pacjentaGdzie pracują pielęgniarki?Nie wszystkie zarejestrowane pielęgniarki pracują w szpitalach. Pielęgniarkę można znaleźć w wielu różnych miejscach opieki zdrowotnej, w tym w gabinetach lekarskich, centrach pomocy doraźnej, aptekach, szkołach i wielu innych miejscach.

Pielęgniarki mają możliwość wykorzystania swoich umiejętności w celu zaspokojenia potrzeb swoich pacjentów, praktycznie niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Na przykład, wiele pielęgniarek pomaga obecnie osobom starszym lub niepełnosprawnym w ich domach. Niektóre popularne miejsca, w których pracują pielęgniarki to:

Szpitale kliniki Biura Szkoły Apteki Karetka/Helikopter Domowa opieka zdrowotna Wspólnoty mieszkaniowe dla seniorówRodzaje pielęgniarek (wraz z wymaganiami)Odpowiedź na pytanie, co robią pielęgniarki może być trudne ze względu na fakt, że pielęgniarki są wykwalifikowane w wielu dziedzinach i może zdecydować się skupić swoją działalność specjalnie w niektórych rodzajach opieki.

Niektóre specyficzne dziedziny pielęgniarstwa obejmują geriatrię, opiekę krytyczną, pediatrię, planowanie leczenia i zarządzanie przypadkami. Od pracy twarzą w twarz z pacjentami do zarządzania ich papierkową robotą, pielęgniarki odgrywają ogromną rolę w naszym życiu, a zawód ten nadal jest dobrze prosperującą ścieżką kariery dla tych, którzy rozważają podjęcie tej roli. Niektóre różne rodzaje pielęgniarek i ich wymagania edukacyjne obejmują:

Nurse Anesthetist. Pielęgniarka anestezjolog pomaga głównie z procesami medycznymi, a konkretnie ze znieczuleniem.

Aby zostać pielęgniarką anestezjologiczną, należy posiadać tytuł licencjata. Pielęgniarka rodzinna (Family Nurse Practitioner). Lekarz pielęgniarstwa rodzinnego zapewnia opiekę skoncentrowaną na rodzinie jako część zespołu opieki zdrowotnej. Praktycy pielęgniarstwa rodzinnego muszą posiadać tytuł magistra.

Pielęgniarka NICU. Pielęgniarka NICU pracuje z chorymi noworodkami. Aby zostać pielęgniarką NICU, należy posiadać tytuł licencjata. Pielęgniarka porodowa. Pielęgniarka porodowa pomaga przy narodzinach noworodków. Pielęgniarki pracujące na porodówce muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych.

Pielęgniarka wyjazdowa. Pielęgniarka podróżująca pracuje na krótkoterminowych kontraktach w wielu miejscach, aby poznać świat pracując jako pielęgniarka. Aby zostać pielęgniarką podróżującą, musisz posiadać tytuł Associates. Pielęgniarka neonatologiczna. Pielęgniarka neonatologiczna pracuje z chorymi niemowlętami. Pielęgniarki neonatologiczne muszą posiadać tytuł licencjata. Pielęgniarka pediatryczna. jak działa szpital kliniczny

Pielęgniarka pediatryczna pracuje z dziećmi w utrzymaniu ich normalnej opieki. Aby zostać pielęgniarką pediatryczną, należy posiadać stopień Associates. Pielęgniarka ambulatoryjna. Pielęgniarka ambulatoryjna pracuje konkretnie w karetce pogotowia w licznych nagłych przypadkach. Pielęgniarki ambulatoryjne muszą posiadać stopień Associates.

Pielęgniarka specjalista ds. pielęgniarstwa klinicznego. Specjalista pielęgniarstwa klinicznego pracuje z pacjentami różnych specjalności w zaawansowanym środowisku. Aby zostać specjalistą pielęgniarstwa klinicznego, należy posiadać tytuł magistra. Pielęgniarka szkolna. Pielęgniarka szkolna zapewnia wsparcie medyczne, edukację i leczenie w placówce szkolnej dla młodzieży.

Pielęgniarki szkolne muszą posiadać tytuł licencjata.

Pielęgniarka Edukator. Edukator pielęgniarek instruuje i uczy aspirujących pielęgniarki i zawody zdrowotne w ich podróży do kariery. Aby zostać edukatorem pielęgniarek, musisz posiadać tytuł magistra.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o specjalnościach pielęgniarskich i ich wymaganiach edukacyjnych, przeczytaj nasz przewodnik po rodzajach stopni pielęgniarskich.

Jakie są wynagrodzenia w pielęgniarstwie?Według pracy i statystyki, mediana wynagrodzenia dla Registered Nurse (RN) jest 70.000 dolarów i może wahać się tak wysoko, jak 130.000 dolarów rocznie. Średnio, pielęgniarstwo płace są o 7% wyższe niż średnia płaca pracy w całym kraju. Różne klasyfikacje pielęgniarek będą zarabiać różne pensje:

Źródło: Bureau of Labor StatisticsJak zostać pielęgniarką?Ponieważ pielęgniarstwo jest tak bardzo poszukiwanym zawodem, który wymaga zaawansowanego szkolenia, edukacja jest kluczem do udanej podróży do zostania pielęgniarką. Wielu pracodawców teraz wolą, że pielęgniarki mają Bachelor of Science in Nursing (BSN) ponad Associates Degree in Nursing (ASN) lub RN.

Pielęgniarki z Bachelor of Science in Nursing (BSN) rozwijać szeroki zakres wiedzy i doświadczenia klinicznego potrzebnego do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym złożonym systemie opieki zdrowotnej. Wybierz program pielęgniarstwa

Zdobądź dyplom z pielęgniarstwa

Zdobądź licencjęPo pomyślnym ukończeniu kursów, możesz przystąpić do wymaganych egzaminów licencyjnych.Jeśli chcesz dalej rozwijać swoją karierę pielęgniarską, możesz ukończyć studia Master of Science in Nursing (MSN).

Programy studiów licencjackich w dziedzinie pielęgniarstwaNa Gwynedd Mercy University, można wybrać jeden z czterech licencjackich programów pielęgniarskich, które pasują do Twojego stylu życia. Czy jesteś tradycyjnym studentem, który chce żyć i uczyć się w kampusie lub szukasz, aby zmienić karierę z innej dziedzinie do pielęgniarstwa, GMercyU ma właściwą ścieżkę dla Ciebie:

Bachelor of Science in Nursing Degree (BSN): Zapewnia wiedzę i doświadczenie kliniczne niezbędne do zaspokojenia potrzeb dzisiejszych pacjentów. Przyspieszony Bachelor of Science in Nursing (ABSN): Ten program jest dla studentów, którzy mają już tytuł licencjata w innej dziedzinie, i chciałby zostać pielęgniarką, zdobywając tytuł licencjata w pielęgniarstwie (BSN).

Ten przyspieszony program 16 miesięcy wymaga, aby zapisać się w pełnym wymiarze godzin w ciągu dnia. Weekend Bachelor of Science in Nursing Degree (BSN): Jeśli masz już tytuł licencjata w innej dziedzinie, ale chcesz uzyskać tytuł licencjata w pielęgniarstwie (BSN), ten trzyletni program pozwala na ukończenie stopnia biorąc zajęcia w weekendy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ogólne obowiązki pielęgniarek Co robią pielęgniarki?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.