Najlepsze szpitale to bezpieczne szpitale

Zdecydowanie doskonałość kliniczna leży u podstaw światowej klasy szpitali; jednak bezpieczeństwo pacjentów i reputacja szpitali również odgrywają ważną rolę, jak wskazano w niedawnym rankingu najlepszych obiektów w kraju dla U.S. News. Czemu? Ponieważ aby zachować konkurencyjność, szpitale nie mogą sobie pozwolić na etykietowanie jako niebezpieczne lub nieprzyjazne dla pacjentów, personelu i odwiedzających.

Jednak badania wskazują niepokojąco na wzrost liczby incydentów przemocy na terenie szpitala.

Rozumiem, że szpitale mają wiele konkurencyjnych wyzwań i stały budżet, aby sprostać tym potrzebom. Jednak ze względu na środowisko pacjenci i odwiedzający szpital mogą doświadczać strachu, bólu, zmartwień i złości, co może szybko zmienić bezpieczny szpital w łoże stresu, przemocy i kradzieży. zobacz szczegóły

Każdego dnia pojawia się nowa historia o przestępczości w szpitalach i nie mogę się powstrzymać, ale myślę, że wiele szpitali mogłoby zrobić więcej, aby zapewnić bezpieczne środowisko. Wiele szpitalnych systemów bezpieczeństwa składa się z różnych, przestarzałych systemów, które nie komunikują się ze sobą dobrze, co stwarza stracone okazje do zapobiegania incydentom związanym z bezpieczeństwem, zanim do nich dojdzie.

Dzisiejszą technologię bezpieczeństwa można zintegrować z systemami zarządzania budynkami, aby zapewnić w czasie rzeczywistym przydatne dane i ścieżki audytu, a także usprawnić kontrolę dostępu w celu optymalnego wykrywania włamań i cyfrowego nadzoru wideo. Ponadto integracja z systemami lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS) może pomóc szpitalom w śledzeniu starszych pacjentów, zapobieganiu uprowadzeniom niemowląt, pilnowaniu gości oraz śledzeniu sprzętu szpitalnego i leków.

Każdego dnia znajdujemy nowe i innowacyjne sposoby wykorzystania technologii do poprawy naszego życia – a szpitale nie powinny się różnić. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania bezpieczeństwem szpitale mają narzędzia i informacje, których potrzebują, aby zbudować prewencyjny, a nie reaktywny dział bezpieczeństwa.

Na przykład, jeśli gość zaczyna się denerwować personelem izby przyjęć

pielęgniarki mogą nacisnąć przycisk paniki, który inicjuje sygnał do nadzoru wideo, analityki, RTLS i kontroli dostępu do pracy ręka w rękę, aby powiadomić funkcjonariuszy ochrony, zlokalizować źródło alarmu i w razie potrzeby zablokuj obszar.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w epoce, w której musimy uważać na potencjalne niebezpieczeństwo, idąc ulicą, wysyłając dzieci do szkoły i wsiadając do samolotu. Kiedy wchodzę do szpitala, chcę wiedzieć, że jestem bezpieczna i moja rodzina jest bezpieczna. Niepozorne kamery, kontrola i śledzenie gości oraz ścisła kontrola dostępu mogą zdziałać wiele dobrego, gdy próbujesz zabezpieczyć szpitale bez wzbudzania strachu i niepokoju.

A w dzisiejszej epoce cyfrowej pacjenci w wielu krajach mają wybór

Gdzie otrzymają opiekę zdrowotną, a bezpieczeństwo szpitala jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca, w którym udają się w nagłych wypadkach lub problemach zdrowotnych. Mam szczęście, że zaliczam się do tej kategorii — mam dostęp do lokalnych szpitali tuż obok i światowej klasy szpitali w odległości 30 minut jazdy. Jeśli moja córka znowu złamie rękę, czy wybiorę bezpieczniejszy szpital, nawet jeśli jest dalej? Absolutnie.

Pięć najważniejszych wyzwań stojących przed współczesnymi szpitalami

Organizacje opieki zdrowotnej nieustannie walczą ze sprzecznymi priorytetami. Nasi klienci mówią nam, że muszą skoncentrować się na zapewnianiu wysokiej jakości opieki nad pacjentem, zapobieganiu infekcjom, utrzymywaniu bezpieczeństwa szpitala i zapewnianiu bezpieczeństwa pacjentów – a wszystko to przy bardzo napiętych zasobach.

Dzięki tym dyskusjom wskazaliśmy pięć najważniejszych problemów, z którymi borykają się dziś organizacje opieki zdrowotnej na całym świecie:

1) Wyzwania finansowe i produktywność szpitali: Szpitale są drugimi po restauracjach najbardziej energochłonnymi budynkami, a koszty opieki zdrowotnej na całym świecie rosną. Te wyzwania finansowe — w połączeniu ze starzeniem się populacji świata i rosnącymi kosztami energii — wywierają presję na organizacje opieki zdrowotnej, aby robiły więcej przy mniejszych nakładach bez obniżania jakości opieki.

2) Utrzymanie bezpieczeństwa pacjentów: Każdego roku około 20 000 osób w USA i 5 000 w Wielkiej Brytanii umiera z powodu infekcji, którą otrzymali podczas pobytu w szpitalu. Zmniejszenie ryzyka infekcji, a także innych potencjalnych zagrożeń, takich jak awarie zasilania, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wysokiej jakości opieki i utrzymania reputacji organizacji.

3) Normy regulacyjne i pojawiające się mandaty energetyczne: Nieprzestrzeganie norm regulacyjnych może prowadzić do zakłóceń w działalności, niskiej jakości opieki, problemów z bezpieczeństwem i wysokich grzywien. Jednocześnie, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię, wiele krajów wymaga od placówek opieki zdrowotnej ograniczenia emisji dwutlenku węgla i spełnienia wymagań dotyczących redukcji zużycia energii.

4) Bezpieczeństwo szpitala: Placówki opieki zdrowotnej są często otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a osoby odwiedzające są często pod wpływem dużego stresu, gdy stawką jest życie i zdrowie. Głównymi problemami są przemoc, uprowadzenia niemowląt, wędrówki pacjentów oraz kradzież leków i wyposażenia szpitalnego.

5) Zadowolenie pacjenta: Dobre samopoczucie pacjentów jest kluczem do skrócenia pobytu i zapobiegania powtórnym hospitalizacjom. Według Amerykańskiego Towarzystwa Inżynierii Opieki Zdrowotnej (ASHE) w zielonych szpitalach pacjenci są wypisywani średnio 2,5 dnia wcześniej w porównaniu do tradycyjnych szpitali. Dodatkowo satysfakcja pacjenta może również wpłynąć na dochody szpitala. Jeśli systemy działają słabo lub wcale, może to mieć negatywny wpływ na wskaźniki jakości, takie jak ocena szpitalnych konsumentów dostawców i systemów opieki zdrowotnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Najlepsze szpitale to bezpieczne szpitale”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.