Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Na początku ciąży trzeba udać się do doktora, od pierwszych dni ważna jest stała kontrola i opieka ginekologa, bowiem idealna kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego dziecka. Lekarz ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca brzemienności, jeżeli wszystko będzie następowało odpowiednio. Tudzież jeżeli pojawiłyby się jakieś gmatwaniny, wielokrotnie pozostajemy pod ochroną ginekologa, położnika w szpitalu lub też klinice, do której trafmy. Wybór doktora ginekologa powinien być ostrożny oraz przemyślany, niesłychanie istotne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Istotne jest to przede wszystkim w następstwie tego, iż w późniejszym okresie, kiedy tak właściwie już trudniej nam się poruszać, musimy bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, w związku z tym dalsze dojeżdżanie staje się uciążliwe – https://www.blumedica.pl/usg-ciazy-3d-4d-poznan/. Już podczas pierwszej wizyty lekarz powinien zapisać kobiecie fundamentalne i wymagane do prawidłowego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych leków już przed ciążą powinien być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed powstawaniem znacznych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa idzie się co miesiąc, potem co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień.

Trzeba pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego i wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży lekarz powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to polega na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Wspomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, jaka potrzebuje od kobiety przyjmowania wielu leków oraz zmiany diety. Oprócz tego około trzech, czterech razy w ciąży wykonywane jest test USG, około 12 tygod

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.