Jakim sposobem winna funkcjonować recepcja hotelowa?

Kategoria:

Bezpieczeństwo w hotelu zależy od zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych jak również od stanu nałożenie na hotel różnych zabezpieczeń. Zwłaszcza uciążliwe i częste przestępstwa mające miejsce w hotelach to przywłaszczenia mienia gości bądź też wyposażenia hotelu, pijaństwo, awantury lub ewentualnie nawet porachunki grup bandyckich. Przestępstwa mogą być popełniane przez osoby z zewnątrz jednak również oraz poprzez gości. Ponadto zakład hotelarski jak każdy inny budynek narażony jest na pożary powodzie i inne tego rodzaju kataklizmy. Wynika z tego, że hotel ma obowiązek mieć dobry system przeciw pożarowy oraz drożną sieć ewakuacyjną. Ostateczną sprawą jest posiadanie w hotelu ochrony, na wypadek kradzieży lub zamieszek, w celu bezzwłocznej interwencji.

Recepcja jest podstawą i wizytówką każdego hotelu. Ma być usytuowana w widocznym miejscu i zajmować fundamentalne miejsce na holu parterowym. Na ladzie recepcyjnej ma obowiązek panować ład oraz porządek oraz nienaganna czystość, bez plam oraz kurzu. Na ladzie znajduje się jedynie długopis z podkładką do pisania, kwiaty lub też stroiki odpowiednie do okazji. Poza tym wszelkie gazety, ulotki oraz broszury informacyjne powinny znajdować się w obrębie recepcji na wyjątkowych do tego celu stelażach – dziś prawidłowiej zainwestować w https://nfhotel.pl/strony-www.

Istotne jest aby w zasięgu wzroku, przy recepcji odnajdował się też zegar, ma prawo być z przeróżnymi strefami czasowymi, kalendarz, cennik i tabela kursu walut, czas trwania doby hotelowej i inne prawdopodobne prośby kierowane do gości. Zatrudniony recepcji powinien wyglądać schludnie i elegancko. Jeśli zakład hotelarski takowe ma, ubrany jest w uniform hotelowy. Na lewym boku klatki piersiowej widnieje zawsze plakietka z imieniem oraz nazwiskiem. Recepcja jest czynna oraz dostępna dla gościa przez całą dobę, metamorfozy dyżurów w recepcji nie muszą być w żaden sposób odczuwalne dla gościa. W recepcji zawsze przebywa jeden pracownik, recepcja nie ma prawo stać pusta, jeżeli na dyżurze jest dwóch pracowników, mile widziane jest aby każdy z nich znał inny język obcy.

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jakim sposobem winna funkcjonować recepcja hotelowa?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *