Jakim sposobem winna funkcjonować recepcja hotelowa?

Bezpieczeństwo w hotelu zależy od zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych jak również od stanu nałożenie na hotel różnych zabezpieczeń. Zwłaszcza uciążliwe i częste przestępstwa mające miejsce w hotelach to przywłaszczenia mienia gości bądź też wyposażenia hotelu, pijaństwo, awantury lub ewentualnie nawet porachunki grup bandyckich. Przestępstwa mogą być popełniane przez osoby z zewnątrz jednak również oraz poprzez gości. Ponadto zakład hotelarski jak każdy inny budynek narażony jest na pożary powodzie i inne tego rodzaju kataklizmy. Wynika z tego, że hotel ma obowiązek mieć dobry system przeciw pożarowy oraz drożną sieć ewakuacyjną. Ostateczną sprawą jest posiadanie w hotelu ochrony, na wypadek kradzieży lub zamieszek, w celu bezzwłocznej interwencji.

Recepcja jest podstawą i wizytówką każdego hotelu. Ma być usytuowana w widocznym miejscu i zajmować fundamentalne miejsce na holu parterowym. Na ladzie recepcyjnej ma obowiązek panować ład oraz porządek oraz nienaganna czystość, bez plam oraz kurzu. Na ladzie znajduje się jedynie długopis z podkładką do pisania, kwiaty lub też stroiki odpowiednie do okazji. Poza tym wszelkie gazety, ulotki oraz broszury informacyjne powinny znajdować się w obrębie recepcji na wyjątkowych do tego celu stelażach – dziś prawidłowiej zainwestować w https://nfhotel.pl/strony-www.

Istotne jest aby w zasięgu wzroku, przy recepcji odnajdował się też zegar, ma prawo być z przeróżnymi strefami czasowymi, kalendarz, cennik i tabela kursu walut, czas trwania doby hotelowej i inne prawdopodobne prośby kierowane do gości. Zatrudniony recepcji powinien wyglądać schludnie i elegancko. Jeśli zakład hotelarski takowe ma, ubrany jest w uniform hotelowy. Na lewym boku klatki piersiowej widnieje zawsze plakietka z imieniem oraz nazwiskiem. Recepcja jest czynna oraz dostępna dla gościa przez całą dobę, metamorfozy dyżurów w recepcji nie muszą być w żaden sposób odczuwalne dla gościa. W recepcji zawsze przebywa jeden pracownik, recepcja nie ma prawo stać pusta, jeżeli na dyżurze jest dwóch pracowników, mile widziane jest aby każdy z nich znał inny język obcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jakim sposobem winna funkcjonować recepcja hotelowa?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.