Jakie rodzaje drewna najlepiej się nadają do wykonywania rzeźb

Kategoria:

Jeśli ktoś będzie planował rozpocząć rzeźbienie w drewnie, to powinien się do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności powinien skompletować odpowiedni sprzęt, na przykład taki jak noże, siekierki czy też osełki. Sprzęt taki powinien być dobrej jakości, gdyż wtedy początki z rzeźbieniem będą znacznie łatwiejsze. Duże znaczenie ma też wybór odpowiedniego drewna. Jeżeli ktoś zaczyna dopiero naukę, to na wykonywane przez niego Rzeźby sakralne z drewna najlepsze będą miękkie gatunki. Dobrze sprawdzi się tu przede wszystkim lipa, gdyż jest bardzo łatwa w obróbce, a równocześnie posiada ładną fakturę i wygląd.

Z innych często wybieranych gatunków na początek można wymienić wierzbę, brzozę i sosnę. Jeżeli ktoś miał już będzie trochę doświadczenia, to spróbować może swoich sił z czereśnią, jabłonią, orzechem czy gruszą. Te gatunki wymagają nieco więcej doświadczenia, ale za to naprawdę oryginalnie się one prezentują, bo mają ciekawe kolory i słoje. Gatunki twarde, przykładowo buk czy dąb są już sporym wyzwaniem, ale każda Rzeźba w drewnie z nich wykonana będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Przy szukaniu drewna na rzeźby trzeba zwrócić uwagę na to, żeby miało ono odpowiednią jakość.

W pierwszej kolejności nie powinno posiadać zbyt dużo sęków i słojów, jakie mocno mogą utrudnić pracę, szczególnie na samym początku. Duże znaczenie ma też wysuszenie, ponieważ mokre drewno często później pęka. Dobrą opcją jest kupowanie takiego drewna w specjalistycznych sklepach, ponieważ tam ma ono odpowiednią jakość.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jakie rodzaje drewna najlepiej się nadają do wykonywania rzeźb”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.