Czym jest botoks oraz jak się go stosuje?

Dzisiaj niezwykle modnym sposobem na poprawę designu jest sztuka lekarska estetyczna. Najpopularniejszy w minionych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania trudnych oraz przeszkadzających zmarszczek mimicznych, by cera na twarzy była ujędrniona i lekka. Botox wykorzystywany jest również w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek funkcjonuje tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego bądź częściowego rozluźnienia mięśnia. Aktywność botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Wypada zaznaczyć, iż po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak efemeryczna bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże łagodny charakter oraz są krótkotrwałe. Minionym atrybutem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym są refundowane. Tudzież każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na znaczący uszczerbek finansowy. Jest to jedna z w najwyższym stopniu słynnych metod usuwania zmarszczek mimicznych – przetestuj botoks. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest też wykorzystywany jako wypełniacz w celu powiększenia ust.

Obecnie coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie żąda znieczulenia. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy i należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać żadnych skutków ubocznych, należałoby chodzić do świetnych gabinetów lekarskich, w których zabieg zostaje wykonany przez wyśmienitego specjalistę. Jest to jeden z w większości wypadków użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie powtarzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Czym jest botoks oraz jak się go stosuje?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.