Czym jest botoks oraz jak się go stosuje?

Kategoria:

Dzisiaj niezwykle modnym sposobem na poprawę designu jest sztuka lekarska estetyczna. Najpopularniejszy w minionych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania trudnych oraz przeszkadzających zmarszczek mimicznych, by cera na twarzy była ujędrniona i lekka. Botox wykorzystywany jest również w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek funkcjonuje tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego bądź częściowego rozluźnienia mięśnia. Aktywność botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Wypada zaznaczyć, iż po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak efemeryczna bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże łagodny charakter oraz są krótkotrwałe. Minionym atrybutem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym są refundowane. Tudzież każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na znaczący uszczerbek finansowy. Jest to jedna z w najwyższym stopniu słynnych metod usuwania zmarszczek mimicznych – przetestuj botoks. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest też wykorzystywany jako wypełniacz w celu powiększenia ust.

Obecnie coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie żąda znieczulenia. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy i należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać żadnych skutków ubocznych, należałoby chodzić do świetnych gabinetów lekarskich, w których zabieg zostaje wykonany przez wyśmienitego specjalistę. Jest to jeden z w większości wypadków użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie powtarzany.

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Czym jest botoks oraz jak się go stosuje?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *