Chorwacja – tanie oraz atrakcyjne miejsce wyjazdu dla Polaków

Pomimo zastoju gospodarczego, specjalizacja turystyczna trzyma się nieźle – w 2019 roku na zagraniczne wczasy wyjechało niemal 5 mln naszych polaków. Polacy najentuzjastyczniej odjeżdżają nad Bałtyk oraz do Grecji. Także wakacje w Chorwacji stają się coraz atrakcyjniejsze – wybiera je ok. 10 % urlopowiczów. Ten kraj łączy się z błogim odpoczynkiem na plaży oraz wypływaniem w ciepłych wodach Adriatyku. Urlop w tym śródziemnomorskim rejonie to atrakcja dla podróżników – wyborna kuchnia, bogata architektura oraz gwarancja słonecznej aury w sezonie.

Coraz to więcej biur podróży proponuje zorganizowane wyprawy do Chorwacji, w zasadzie do Istri, najpopularniejszego kurortu. Mimo to letnicy są w stanie samodzielnie zaplanować swój odpoczynek w tym pełnym uroku miejscu. Bilety lotnicze to wydatek rzędu 300 – 400 zł (zależnie od pory roku). Na miejscu nie ma kłopotu z odnalezieniem prywatnego noclegu. Kwatery to rozwiązanie dla ludzi wyszukujących tańszej opcji.

Polacy w szeregu przypadków wybierają ten kraj jako cel swojej wakacyjnej podróży, że względu na stosunkowo bliską odległość od stworzonego przez nas. Dla znacznie bardziej wymagających urlopowiczów (także z zasobniejszym portfelem) odpowiednie będą apartamenty o podniesionym standardzie. Choć pod pojęciem apartamenty kryją się również w pełni wyposażone mieszkania, z klimatyzacją oraz wieloma innymi udogodnieniami – my polecamy tudzież realestate-honeste.com. Wybierając apartament należy zwrócić szczególną uwagę na jego lokalizację – w końcu urlop przy głośnej ulicy to na pewno nic przyjemnego. Nocleg w dzierżawionym apartamencie to też możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w odpowiednim dla turysty czasie – brak odgórnie ustalonych godzin upraszcza zaplanowanie aktywnego dnia poza hotelem. Jak dostrzega się, możliwości zorganizowania jest dużo. Warto je gruntownie rozważyć, żeby w czasie podroży miło spędzić swój czas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Chorwacja – tanie oraz atrakcyjne miejsce wyjazdu dla Polaków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.