O jakich rzeczach należy trzeba projektując plac zabaw

Kategoria:

Na naszych osiedlach bardzo często zauważyć można większe i mniejsze placyki zabaw, na jakich bez przerwy się bawią małe dzieci. Dorośli przeważnie nie myślą zbytnio o bezpieczeństwie swoich pociech, bo wychodzą z założenia że jeżeli dany placyk dopuszczony został do użytku, to odpowiedzialne za to osoby dopilnowały wszystkiego. A jak pokazuje praktyka, jest całkiem sporo do dopilnowania, i to praktycznie na wszystkich etapach budowania takiego placyku. W pierwszej kolejności wszystkie używane urządzenia posiadać muszą obowiązkowe certyfikaty, dopuszczające do wykorzystania z udziałem dzieci.

Jest to bardzo ważne, ponieważ zastosowanie urządzeń bez certyfikatu jest mocno ryzykowne ze względu na bezpieczeństwo, a w przypadku jakiegoś wypadku może się to skończyć konsekwencjami dla osób, które na to pozwoliły. Dlatego też podczas szukania wyposażenia placyku należy wybierać wyłącznie rzetelne, w stosunku do jakich będzie się pewnym jeżeli chodzi o zachowanie jakości.

Bezpieczne urządzenia są ważne, lecz muszą być one też prawidłowo zamontowane. To kolejny istotny etap projektu, w czasie którego łatwo można popełnić różne błędy. Najczęściej spotykane to brak odległości pomiędzy danymi zabawkami czy też niezachowanie koniecznych prześwitów, ale popełnić ich można znacznie więcej. Dużo popsuć też można w czasie montażu, który musi być bardzo dokładnie wykonany. Jeżeli zostaną wylane zbyt płytkie fundamenty czy pozostawione wystające, ostre krawędzie, to w którymś momencie skończyć się to może jakimś poważnym wypadkiem. Tak więc przypilnowanie montażu jest bardzo ważne, a na zakończenie i tak trzeba gotową konstrukcję poddać kontroli, zrobionej przez rzeczoznawcę z uprawnieniami. Kontrole tego typu trzeba też przeprowadzać w regularnych odstępach czasu, Podczas nich zostanie oceniony techniczny stan wszystkich urządzeń i to, czy cały czas są bezpieczne. Osoby zainteresowane takim tematem zajrzeć mogą na stronę https://rzeczoznawca-dmuchance.pl/urzadzenia/parki-trampolin-atesty-orzeczenia-przeglady/, na której znajdą dużo przydatnych informacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “O jakich rzeczach należy trzeba projektując plac zabaw”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.