W jaki sposób mieszka się na Śląsku?

Kategoria:

W każdym mieście ludzie powinni pracować. Powinni zarabiać, żeby posiadać pieniądze. W każdym mieście tworzone są różne miejsca pracy. Nieraz miejsc tych jest więcej, nieraz mniej. Zależy to od miasta – jego wymiarów, specyfiki, położenia. W Rudzie Śląskiej większa część ludzi – aż 70% pracuje w przemyśle. Pozostali pracują w handlu, edukacji, budownictwie, transporcie czy w ochronie zdrowia. Czasem niezmiernie trudno jest rozwijać się w wykształconym zawodzie. Nie ma na to szansy. Bywa, iż trzeba dojeżdżać do sąsiadujących miast – takich jak choćby Katowice, które są większe od Rudy.

W Katowicach jest wobec tego o wiele więcej miejsc pracy. Nie trzeba przeprowadzać się. Można po prostu dojeżdżać każdego dnia. Nie jest to gigantyczna odległość, zaledwie kilkanaście kilometrów. Dojechać pojazdem jest bardzo ciężko. Miasteczka śląskie, jak na przykład siemianowice, kładzione są niezmiernie blisko siebie.

Nieraz wobec tego korkują się. Nieraz przyzwoiciej jest przesiąść się na komunikację miejską – pociągi, tramwaje czy autokary. Bywa, że jest to o dużo lepsze rozwiązanie aniżeli jazda własnym autem. Śląsk to obszar, na którym są niezwykle dobre drogi. Są one bez ustanku naprawiane, budowane, remontowane. Władze miast troszczą się o to, by ulice były w właściwie trafnym stanie.

Ulicami każdego dnia przejeżdżają miliony samochodów. Ludzie jeżdżą do pracy, dzieci do szkoły. Po ulicach podróżują ciężkie samochody, jakie transportują węgiel. Śląsk to obszar, na którym mieszka niesłychanie sporo ludzi. Miasta nie mogą w związku z tym pozwolić sobie na dziury w drogach, na jakiekolwiek ubytki. Takie dziury zdołałoby spowodować prawdziwą katastrofę. Przez Rudę Śląską wiodą kosztowny wojewódzkie. Jadąc Rudą z pewnością będziemy jechać tak zwaną Drogową Trasą Średnicową. Będzie to wojewódzka droga, jaka wiedzie z Katowic do Rudy Śląskiej. To szybka trasa. Droga jest w w istocie trafnym stanie. Jest to trasa wojewódzka – finanse na remont lub przebudowę wykładają wobec tego władze województwa śląskiego. Na Śląsku kosztowny są niezwykle porządnie utrzymane. W pewnych momentach można oznajmić, iż najporządniej w całym kraju. Niektórzy powiadają, iż jest to pozostałość po Niemcach.

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “W jaki sposób mieszka się na Śląsku?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.