Pies w domu – zabawki, posłanie i wiele znacznie więcej

Każdy pies jest w wielkim stopniu zależny od swojego właściciela, a stwierdzenie to dotyczy szczególnie szczeniąt, które to potrzebują należącej do nas pomocy, troski, sympatii i towarzystwa oraz miłości. Kiedy w domu jest jedynie jedno zwierzę, pies może tak wybitnie przyzwyczaić się do właściciela, iż obserwuje każdy jego krok i nigdy go nie opuszcza. Problem może pojawić się, kiedy ukochany właściciel chce wyjść z mieszkania, pozostawiając czworonoga samego.

Jeśli właściciel wychodzi na pewien czas z domu, pies czuje się niepewnie, boi się, że został opuszczony. Jego strach może pozostać wyrażony przez piszczenie, głośne wycie, czy również drapanie mebli. Żeby zapobiec takim przypadkom należy przyzwyczajać psa do ciszy nawet wtedy, gdy właściciel jest nieobecny. Jeśli pies podczas należącej do nas nieobecności był cicho pochwalny go, żeby zrozumiał, że zachował się porządnie – tutaj pomogą zabawki rodzaju przytulanki dla psa sklep. W pierwszej kolejności wychodźmy z mieszkania na krótkie okresy czasu, ale róbmy to regularnie.

Wychodzenie z lokalu mieszkalnego poprzedzajmy też zawsze tymi samymi czynnościami, czyli ubierzmy kurkę, zabierzmy kluczyki do samochodu, a wówczas pies zacznie rozpoznawać owe znaki. Po kilku wyjściach właściciela pies będzie ustalony na to, żeby zostać sam wtenczas, gdy wyjdziemy na osiem godzin do pracy. Psy nieprawidłowo znoszą rozstania ze swoim ukochanym właścicielem, w następstwie tego również pilnie nadsłuchują gdzie w danej chwili się on znajduje.

Z tego również względu każdy pies całkowicie wie, czy jego pan stoi pod drzwiami, jest w garażu, czy też rzeczywiście na chwilę wyjechał. Jakikolwiek pies oczekuje na powrót własnego pana, a gdy się on już pojawi głośno cieszy się z jego powrotu. Z tego także względu, kiedy powrócimy już do mieszkania, pochwalmy pieska, że cicho czekał na nas. Nawet, jeśli pies pogryzł coś w trakcie opisującej nas nieobecności, nie należy po powrocie karać, bo na pewno nie skojarzą one kary z tym, co zrobiły uprzednio. Kara ta nie odegra żadnej roli, ponieważ pies oraz tak może popełnić błąd po raz kolejny a będzie on związany z poczuciem samotności i z nudą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pies w domu – zabawki, posłanie i wiele znacznie więcej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.