O czym należy pamiętać przy wyborze pierścionka zaręczynowego

Kategoria:

Organizując ślub ze swoją wybranką należy się wcześniej zaręczyć, a jeśli zaręczyny, to z pewnością nie może się obejść bez pierścionka. Wręczanie pierścionków zaręczynowych jest głęboko zakorzenione w naszej kulturze, ponieważ pełnią one naprawdę istotną symboliczną rolę. Ta tradycja nakazuje też, żeby pierścionek zaręczynowy zgierz wykonany był z któregoś z drogich kruszców, najlepiej z dodatkiem kamienia szlachetnego. Mężczyźni dysponujący dużym budżetem mogą pomyśleć o brylancie, który przecież jest najlepszym przyjacielem wszystkich kobiet. Lecz mogą się też sprawdzić szmaragdy, rubiny, szafiry, a w wersji bardziej budżetowej cykoria czy ametyst.

Sam kamień powinien być w dużym stopniu uzależniony od gustu i preferencji narzeczonej, tak samo zresztą jak materiału, z jakiego pierścionek zostanie wykonany. Tradycyjne złoto nadal cieszy się dużą popularnością, uznawane jest ono za symbol dobrobytu i bogactwa. Lecz ze względu na swoją barwę nie wszystkim kobietom będzie ono pasowało, i wtedy trzeba rozważyć inne opcje. Raczej należy unikać srebra, jeżeli już ma być taka kolorystyka, to zdecydowanie lepiej będzie pomyśleć o białym złocie albo trochę kosztowniejszej platynie. Dużą rolę ma również wzór.

Tych wybór jest naprawdę duży, a jeżeli ktoś zechce, to zdecydować się także może na coś własnego. Aby kupić pierścionek zaręczynowy, to warto odwiedzić jakiś polecany sklep jubilerski Zgierz, i tam w razie czego poprosić o poradę.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “O czym należy pamiętać przy wyborze pierścionka zaręczynowego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.