Niestandardowe sposoby wykańczania ścian w mieszkaniu

Kategoria:

Na naszym rynku co chwilę pojawiają się nowe metody wykańczania ścian i sufitów, dające oryginalne i ciekawe rezultaty. Oczywiście tradycyjne farby, tapety czy aktualnie się cieszące dużą popularnością fototapety cały czas są powszechnie używane, lecz jeśli ktoś będzie chciał mieć coś faktycznie niestandardowego na swoich ścianach, to kilka możliwości ma do dyspozycji, może na przykład odwiedzić jakiś sprawdzony farby matowe sklep. Jedną z takich możliwości są farby strukturalne sklep. Są one połączeniem zwykłej emulsji z masą tynkową, o różnej ziarnistości i gęstości. Dzięki temu taka farba po nałożeniu na ścianę mieć będzie ziarnistą formę, a dzięki dużej gęstości da się ją formować w różne wzory.

Dzięki temu można uzyskać naprawdę ciekawe i oryginalne rezultaty, szczególnie że takie farby imitować mogą różne inne materiały. Popularnością na przykład się cieszą przypominające wyglądem beton, marmur czy granit, kupujący chętnie także sięgają po baranki. To właśnie te duże możliwości aranżacyjne wymienia się jako jedna z podstawowych zalet prezentowanego rozwiązania. Lecz są one też proste w nakładaniu, w zasadzie każdy kto ma jakieś umiejętności może bez żadnego problemu poradzić sobie z tym.

Poza tym dobrze zakrywają wszelkie nierówności, a nakładać je można nawet na popękane ściany, bez konieczności ich wcześniejszego przygotowywania. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba się jednak liczyć z większymi wydatkami niż przy klasycznych farbach czy tapetach. Interesując na ścianach się też prezentują glinki weneckie, jakie także są proste do nakładania, a jednocześnie dobrze maskują wszelkie nierówności. Oparte są one na farbach akrylowych, i zawierają w sobie specjalne granulki, które przy nakładaniu zostawiają ciekawe przetarcia. Umiejętnie zrobienie tych przetarć daje różne nasycenie kolorów, przy równoczesnym wyglądzie struktury tynku. Dużo ciekawych możliwości jest także w temacie posadzek i podłóg. Jeśli wykonywać się je będzie z żywicy, to do ozdabiania świetnie nadawać się na przykład będą płatki akrylowe do żywic.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Niestandardowe sposoby wykańczania ścian w mieszkaniu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.