Jaki odkurzacz powinieneś kupić? Bezprzewodowy czy robot?

Odkurzacz bezprzewodowy lub robot odkurzający: omawiamy powody, dla których warto wybrać jeden nad drugim. Poza praniem i zmywaniem naczyń utrzymywanie podłogi w domu w czystości jest jednym z najbardziej uporczywych aspektów życia domowego. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku właścicieli zwierząt domowych, rodzin z małymi dziećmi lub obu. Na szczęście istnieje teraz więcej sposobów niż kiedykolwiek, aby poradzić sobie z tym obowiązkiem. Jedną z popularnych metod jest użycie odkurzacza bezprzewodowego . Są lekkie, ale mocne. Innym jest poleganie na odkurzaczu robota . Te automatyczne maszyny są stworzone do wykonywania całej pracy za Ciebie.

Oba rozwiązania są niezwykle przydatne i wygodne. I oba mają swoje unikalne mocne i słabe strony. To może sprawić, że trudno będzie zdecydować, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia. Nie martw się jednak, ponieważ ten przewodnik jest tutaj, aby pomóc. Opowiem za i przeciw każdemu systemowi pielęgnacji podłóg. W ten sposób będziesz mógł wybrać najlepsze podejście do swoich konkretnych potrzeb. zobacz więcej.

Odkurzacze bezprzewodowe: szybkie i łatwe czyszczenie

Dzisiejsze bezprzewodowe odkurzacze wyprzedzają o lata świetlne przewodowe, monstrualne maszyny z wczoraj. Te nowoczesne urządzenia czyszczące w sztyfcie są lekkie i mają zaskakującą moc ssania, jak na swój kompaktowy rozmiar. Ponieważ są zasilane bateriami wielokrotnego ładowania, nie musisz mieć do czynienia z nieporęcznymi przewodami elektrycznymi.

Odkurzanie za pomocą modelu bezprzewodowego jest również szybkie w porównaniu z robotami odkurzającymi. Podczas gdy elitarne roboty sprzątające mogą sprawnie poruszać się po pomieszczeniach, większość z nich wpada na podłogę losowo. Często te cykle odkurzania trwają ponad godzinę. Jeśli nie zapłacisz najwyższego dolara, nie oczekuj, że skończysz odkurzanie w krótszym czasie za pomocą robota.

Tylko dlatego, że zwykle możesz szybciej odkurzać za pomocą odkurzacza, nadal musisz trochę popracować. Nadal jesteś na haczyku, aby wykonać fizyczną czynność odkurzania. Jeśli uważasz, że ten fakt jest niesmaczny, zamiast tego powinieneś kupić odkurzacz robota.

Kolejnym ograniczeniem związanym z odkurzaczami bezprzewodowymi jest czas pracy. Ponieważ działają na bateriach, z definicji mają skończony czas działania na każdym ładowaniu. Na przykład firma Dyson twierdzi, że jej model V15 Detect oferuje 60 minut pracy. Firma kwalifikuje oświadczenie mówiąc, że „rzeczywisty czas pracy będzie się różnić w zależności od trybu zasilania, poziomu kurzu, rodzaju podłogi i/lub używanego osprzętu”.

Tineco, kolejny bezprzewodowy odkurzacz, podaje czas pracy swojego A11 Hero na maksymalnie 40 minut. Mimo to możesz kupić dodatkową baterię od firmy, a stacja ładująca odkurzacza może ładować oba ogniwa jednocześnie. Jest to atrakcyjny dodatek do rozważenia, zwłaszcza jeśli Twój dom jest duży.

Robot odkurzający: czyszczenie często bez większego wysiłku

Wizja robotów odkurzających zawsze była wizją najwyższej wygody. Teoretycznie taka maszyna szoruje podłogi automatycznie iw pełni autonomicznie. Można śmiało powiedzieć, że rzeczywistość prawie dogoniła sen.

Wszystkie działają w trybie automatycznym, aby wyłapywać brud i kurz na dywanach i twardych podłogach. To samo dotyczy planowania ich sprzątania zgodnie z harmonogramem. Wiele z nich może nawet łączyć się z telefonami i inteligentnymi urządzeniami domowymi. Na przykład najnowsze odkurzacze iRobot Roomba mogą korzystać z telefonów lub innych inteligentnych czujników domowych, aby rozpocząć sprzątanie, gdy Cię nie ma.

To wyrafinowanie brzmi imponująco i tak jest. Mimo to nawet najbardziej skomplikowane roboty od czasu do czasu zawodzą. W dobrych (lub złych) warunkach niektórzy zbłądzili ze spektakularnie strasznymi skutkami . Niektóre nowe maszyny są teraz zaprojektowane tak, aby uniknąć tych trudnych sytuacji. Jednak większość nadal jest podatna na podobne tragedie.

Jeśli nie chcesz posprzątać podłogi potencjalnymi pułapkami przed czyszczeniem, to podstawowa robota odkurzająca nie jest dla Ciebie. Albo wydaj więcej na inteligentniejszą maszynę, która omija problemy, albo skorzystaj z bezprzewodowego odkurzacza.

Polecam również odkurzacze bezprzewodowe do szybkich, nieoczekiwanych sesji sprzątania. Szybkie od 10 do 15 minuttyle zwykle zajmuje posprzątanie pokoju, jest idealne na niespodziewane wizyty. Z drugiej strony nic nie przebije wytrwałej natury robotów czyszczących. Jeśli jest w stanie działać bezproblemowo codziennie, gruz na podłodze nie ma szans.

Podczas gdy kiedyś potężny odkurzacz z silnym ssaniem oznaczał przeciąganie nieporęcznego, nieporęcznego i przewodowego odkurzacza od wylotu do wylotu, mając nadzieję, że zmieścisz się w ciasnych przestrzeniach i zassisz wszystkie te nieznośne cząsteczki kurzu, to już nie jest walizka. Jeśli musisz utrzymać przestrzeń życiową, potrzebujesz odkurzacza bezprzewodowego. Najlepsze nowoczesne odkurzacze są nie tylko bezprzewodowe, ale także lekkie, zasilane akumulatorami litowo-jonowymi i mają naprawdę dużą moc.

Odkurzacze bezprzewodowe są również wszechstronne: większość radzi sobie z różnymi rodzajami podłóg, od twardego drewna po gruby dywan, i często są dostarczane z przydatnymi przystawkami (główka szczoteczki jest szczególnie przydatna!), aby pomóc w pracach domowych. Jeśli masz wybór między dużą, niezgrabną maszyną, która waży tonę, a łatwą w manewrowaniu i mocną próżnią, którą możesz nosić jedną ręką, cóż, prawdopodobnie za każdym razem wybierzesz tę drugą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jaki odkurzacz powinieneś kupić? Bezprzewodowy czy robot?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.