Jak kierować inteligentnym mieszkaniem?

Nie jedna pewnie osoba spotkała się w kinie z filmem o przyszłości. Takie pozycje fabularne dotyczące fantastyki naukowej mogliśmy też nie raz zaobserwować na ekranie tv. Taki luksus jak sterowanie urządzeniami w naszym domu tylko za pomocą pilota, głosu, gestu, czy dźwięku w wielu przypadkach wydawało nam się wymysłem oraz wybiegiem w daleką przyszłość, gdy jednakże już w dzisiejszych czasach takie dzisiejsze rozwiązania są dopuszczalne.

Pilot do telewizora nikogo nie zdumiewa, telefon komórkowy też, niemniej jednak i na przykład bezprzewodowy dostęp do Internetu (np. sieć Wi-Fi) jest dzisiaj czymś oczywistym. Wobec tego również twórcy współczesnych techniki postanowili pójść dalej oraz stworzyli tak nazwany inteligentny dom. Miejsce zamieszkania, w jakim wieloma urządzeniami możemy sterować, bez ruszania się z miejsca, do tego rezygnując ze sprzętów wyłącznie przewodowych.

Luksus taki co prawda jest niezwykle drogi oraz na tyle nowatorski, iż nie powszechny, jednakowoż jednak takie domy są już projektowane. Powiadamy tu o inteligentnej automatyce budynkowej, gdzie wszystkie urządzenia elektroniczne są ze sobą w pewny sposób zintegrowane. Możemy się z nimi łączyć przy pomocy celowo opracowanej sieci bezprzewodowej – więcej na inteligentny dom zestaw. Tutaj wypada wspomnieć, że nie jedynie sam sprzęt jest tutaj odpowiedzialny za taki inteligentny, zdalny transfer oraz chociaż są to specjalnie zaprojektowane urządzenia zdolne do takiej emisji bezprzewodowej, to nie mniej ważna jest konstrukcja obiektu, a znacznie bardziej dokładnie wszelkie instalacje zamontowane przykładowo w ścianach oraz prowadzące między innymi do gniazd.

Co także składa się na taką bystrą automatykę? Technika Z-Wave – innymi słowy jedna z takich, która to gwarantuje sterowanie jakimkolwiek zintegrowanym ekwipunkiem elektrycznym, tak w obiektu, jak oraz wokół niego, miniaturyzacja szczegółów – wszelkiego typu mikromoduły w gniazdkach oraz kontaktach, komponenty kompatybilne zdolne do współpracy z instalacją elektryczną, sprzęt, jakim się steruje i modem, czy inne podobne urządzenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jak kierować inteligentnym mieszkaniem?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.