5 rzeczy do rozważenia przy zakupie odkurzacza

Do końca 2018 r. w USA istniało co najmniej 12 „znanych” marek odkurzaczy. Każda z tych marek produkuje co najmniej jeden model odkurzacza rocznie. Nawet nie biorąc pod uwagę tego, co mamy poza granicami, mamy już zbyt wiele odkurzaczy do wyboru. Czy widzisz, jak szerokie są Twoje możliwości?

Kupienie idealnego odkurzacza wydaje się łatwe przed rozpoczęciem poszukiwań. Jednak kiedy wpadniesz na cały żargon marketingowy i techniczny, staje się to skomplikowane. Potrzebujesz szczerego przewodnika, który pomoże Ci wybrać idealny odkurzacz do swoich potrzeb. Teraz zrobiliśmy trochę badań i oto 5 najważniejszych funkcji, które należy wziąć pod uwagę przed złożeniem zamówienia.

Czynniki do rozważenia przy zakupie odkurzacza

Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, ale najważniejsze z nich przedstawiliśmy poniżej. Niezależnie od tego, czy szukasz odkurzacza workowego, czy bezworkowego, musisz wybierać mądrze. I ten artykuł pomoże ci to zrobić.

1. Moc ssania

Siła ssania zasadniczo oznacza różnicę między wewnętrznym ciśnieniem odkurzacza a ciśnieniem atmosferycznym. Niezależnie od jednostki miary, czy szczytowe HP, AWS czy Pa; wraz ze wzrostem tej różnicy wzrasta moc ssania.

Na przykład, aby odkurzacz był uważany za dobry przewodowy odkurzacz sztyftowy, musi mieć silne ssanie. Bez możliwości silnego zbierania kurzu i brudu twój nowy zakup będzie prawie martwy. Twój typ podłogi dyktuje również wymagany poziom ssania. W przypadku twardych podłóg niskie ssanie działa dobrze. To dywany i chodniki, które wymagają wysokiego ssania do głębokiego czyszczenia. Niektóre odkurzacze mają opcję regulacji ssania, co jest ogromnym plusem.

2. Wszechstronność

Może powinniśmy to trochę przekręcić i zastanowić się nad przeznaczeniem odkurzacza. Czy jest to odkurzacz do użytku komercyjnego czy do sprzątania w domu? Kupujesz go, aby uzupełnić inny odkurzacz, czy jest to odkurzacz uniwersalny? Na przykład odkurzacze ręczne nie mogą sprzątać całego domu. To może cię przytłoczyć, a także odkurzacz.

Dobry odkurzacz powinien być łatwy do manewrowania wokół mebli. Technologia skrętnego układu kierowniczego pomaga w tym, a także ułatwia przejście między powierzchniami; na przykład od dywanów po twarde podłogi. Powinno to również umożliwić dotarcie do odległych narożników i obszarów nad podłogą, takich jak sufit, zasłony i schody.

Większość odkurzaczy można łatwo przekształcić w ręczne; a ta funkcja jest bardzo pomocna przy sprzątaniu całego domu. Akcesoria do odkurzacza również zwiększają jego wszechstronność. Przyjrzyjmy się, dlaczego akcesoria są teraz ważne.

3. Akcesoria

Czyszczenie staje się łatwiejsze, gdy masz odpowiednie narzędzia. Najpopularniejszym akcesorium jest ssawka szczelinowa – bardzo ważne narzędzie do czyszczenia pęknięć, między poduszkami i szczelinami. Jeśli masz zwierzęta, szukaj zmotoryzowanego narzędzia dla zwierząt. Dzięki temu pozbędziesz się całego futra i włosów.

Niektóre odkurzacze są również wyposażone w szczotkę do odkurzania i narzędzie do tapicerki. Oba stanowią świetne załączniki. Innym akcesorium może być przedłużenie różdżki, które pomoże Ci dotrzeć do sufitu. Możesz również uzyskać uchwyt ścienny do odkurzaczy, które mają montowany schowek, baterie i ładowarkę do bezprzewodowych odkurzaczy.

To prowadzi nas do następnej ważnej funkcji; moc.

4. Źródło zasilania

Trwa niekończąca się debata na temat tego, czy odkurzacze przewodowe działają lepiej niż odkurzacze bezprzewodowe. Nie możemy tego wnioskować, ponieważ żadne badania tego jeszcze nie udowodniły. Przewodowe lub bezprzewodowe to całkowicie wybór użytkownika.

Niektórzy uważają, że przewód jest ograniczający, ponieważ musisz pamiętać o tym, gdzie podłączyć i jak daleko możesz sięgnąć. Posiadanie odkurzacza z dłuższym kablem jest bardziej korzystne, dzięki czemu można dotrzeć do całego domu z jednym czopem. Większość marek oferuje przewody o długości od 15 do 30 stóp. czytaj dalej.

Z drugiej strony akumulatory wymagają częstego ładowania, aw niektórych przypadkach wymiany. Ich ładowanie również zajmuje trochę czasu, co może być niewygodne, zwłaszcza jeśli są ładowane w odkurzaczu. Aby być po bezpiecznej stronie, musisz zaopatrzyć się w dodatkową baterię.

5. Technologia filtracji

Po odkurzeniu i zassaniu całego kurzu dobra filtracja pomaga utrzymać go w środku. Dobry system filtracji zapewnia, że ​​kurz nie cofa się do powietrza. Filtracja HEPA ( High-Efficiency Particulate Air ) jest obecnie najwyżej ocenianym systemem filtracji. Ma wydajność do 99,97%.

Producenci, którzy instalują HEPA, wskazują True-HEPA lub w zasadzie HEPA na odkurzaczach. Dzięki temu konsumenci wiedzą, jaki system filtracji ma odkurzacz. Należy pamiętać, że niektórzy producenci używający innych filtrów mogą wskazywać HEPA-like lub HEPA-type, aby zachęcić swoich klientów. To nie jest ta sama technologia.

Ostatnia uwaga: Jeśli znasz już wymagany poziom ssania, opcję zasilania, akcesoria i filtrację, to prawie gotowe. Jesteś w połowie wyboru. Możesz teraz wziąć pod uwagę inne drobne czynniki, takie jak waga odkurzacza, pojemność pojemnika na brud, cena i marka – co być może jest ważnym czynnikiem dla niektórych osób.

Niezależnie od tego, jaki odkurzacz wybierzesz, niech ten przewodnik będzie mapą. Pomoże Ci to chronić Cię przed dużymi inwestycjami w odkurzacz, która działa poniżej Twoich oczekiwań. Szczęśliwe zakupy!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

There are no reviews yet.

Be the first to review “5 rzeczy do rozważenia przy zakupie odkurzacza”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.